728 millió forintot nyert a MEOSZ infokommunikációs akadálymentesítésre

„Korlátok nélkül” címmel hiánypótló projektet indít a MEOSZ a mozgáskorlátozott emberek infokommunikációs akadálymentesítésére, hogy az asszisztív technológiák meghonosítása révén elősegítse a társadalmi felzárkóztatásukat, javítsa a közszolgáltatásokhoz való hozzáférésüket. A program keretében hatszáz súlyosan mozgássérült személy jut jelentős eszközparkhoz.

Magyarországon szép számmal élnek négyvégtag-sérült, valamint kommunikációs nehézségekkel küzdő emberek, akik az átlagos számítógép-használattal nem tudnak a mindennapokban önrendelkező életet élni, ezáltal a közszolgáltatásokhoz való hozzáférésük is korlátozott. A „Korlátok nélkül” pályázatnak köszönhetően a MEOSZ mintegy hatszáz súlyosan mozgássérült személyt juttat jelentős eszközparkhoz, laptophoz, tablethez és az egyéni kommunikációs igényeiket kiszolgáló kiegészítőkhöz. A társadalmi felzárkóztatásukat könnyen kezelhető honlappal is segíti, emellett kidolgozza annak módszertanát, hogyan lehet az információs és kommunikációs technológiai eszközöket az egyéni szükségletekhez igazítani (szemegér, komplex joystick, egyéb kiegészítők).

A szövetség projektje évtizedes hiányokat pótol. Tekintettel arra, hogy a felnőtt személyek augmentatív és alternatív kommunikációját segítő szakemberek nem elérhetők az érintettek számára, tananyagot dolgoz ki a képzésükre. A MEOSZ tagszervezeteinek fejlesztésével húsz szolgáltatási pontot is létrehoz az országban, melyek összekötik az infokommunikációs eszközöket és applikációkat használó mozgássérült embereket a közszolgáltatást végző szakemberekkel. A munkában részt vesz a MEOSZ negyven sorstársi mentora is, akik segítik az érintettek társadalmi befogadását, önrendelkező életének kiteljesedését az információs és kommunikációs technológiai eszközök minél szélesebb körű alkalmazásával.

„A MEOSZ projektje paradigmaváltást hozhat a mozgáskorlátozott emberek életére nézve, mert a négyvégtag-sérült és a kommunikációs nehézségekkel küzdő személyek számára elérhetővé válnak azok a kommunikációs eszközök, alkalmazások – és megtanítjuk azok használatára –, melyek lehetővé teszik az önrendelkező életet. A komplex kommunikációs szükségletű személyek társadalmi részvételének támogatása Magyarországon még gyermekcipőben jár, nem foglalkozott velük rendszerszinten se a szakma, se az érdekvédelem. Célunk, hogy elősegítsük a módszerek gyakorlati megvalósulását támogató, motiváló sorstársi mentorok, információs technológiai és gyógypedagógiai szakemberek felkészítését, valamint a közszolgáltatásban dolgozók tudatformálását, mert szeretnénk, hogy az információs és kommunikációs technológiai eszközök használata mielőbb természetessé és elfogadottá váljon. A projekt során szerzett tapasztalatokat a jövőben sikerrel tudjuk felhasználni a legsúlyosabban sérült emberek érdekvédelmében” – jelenti ki Kovács Ágnes elnök.

A MEOSZ projektje itt olvasható!

Budapest, 2017. november 24.

MEOSZ

Azóta történt

Hozzájuthat-e társadalombiztosítási támogatással a napi 24 órás ápolást igénylő, súlyosan mozgáskorlátozott, hangzó beszédre képtelen Zoltán Ágoston azokhoz a…
A Civil Érték Egyesület szervezésében 2024. április 20-án parasportnap lesz az Üllői Városi Sportcsarnokban. A rendezvényt a FOF2023-C-3371…
Magyarországon a lakásállomány töredéke akadálymentes, így a fogyatékossággal élő emberek számára alapjaiban hiányoznak az önálló, méltóságteljes életükhöz szükséges…

Előzmények

A MEOSZ üdvözli, hogy a kormány a nyugdíjuk mellett havi 50 ezer forintos kiegészítő támogatásban tervezi részesíteni az…
A MEOSZ 2017. november 16-án levélben fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz és Tarlós István főpolgármesterhez, mert aggódva szemléli, hogy…
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, a MEOSZ ismét egyeztetésre hívta a Duna Lízing Zrt.-t és a Lehetőségautó Kft.,…