M3-as metró: Megkezdődnek a műszaki egyeztetések a megállók akadálymentesítéséről

Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ), a főváros és az M3-as metróberuházás projektjének képviselői 2018. február 13-án, kedden egyeztetést tartanak azokról az akadálymentesítési műszaki megoldásokról, amelyek az önálló, biztonságos és méltóságteljes használatot teszik lehetővé a hármas metró valamennyi állomásán.

A MEOSZ által kezdeményezett, akarategyezséggel megszervezett megbeszélésen szakértők bevonásával minden állomás esetében megvizsgálják, hogy melyek azok a műszaki megoldások, amelyek a fenti célokat a lehető legjobban szolgálják.

A műszaki tervek áttekintése azt követően került napirendre, hogy a MEOSZ a kormány és a főváros képviselőivel folytatott 2018. február 7-i, szerdai egyeztetésen megállapodás született arról, hogy az M3-as metró 20 állomása közül már 18 akadálymentes lesz. Tarlós István főpolgármester úgy nyilatkozott, hogy az esélyegyenlőség megteremtése érdekében a főváros saját erőforrásból a Kálvin téri megálló mellett, további öt megálló akadálymentesítését magára vállalja. A kormány képviselőit a MEOSZ elnöke arra kérte: biztosítsák a költségvetésből a fennmaradó két állomás – Ecseri út és Pöttyös utca – teljes körű akadálymentesítéséhez szükséges összeget. A kormány képviselője jelezte: amennyiben a főváros előterjeszti az ígért 18 megálló akadálymentesítésén felül a további 2 megállóra vonatkozó akadálymentesítési javaslatot, úgy a kormány megfontolja a finanszírozását.
A főpolgármesterrel korábban megkezdett megbeszélés zárásaként a MEOSZ további egyeztetést kezdeményezett a fővárossal a teljes körű akadálymentesítésre vonatkozó műszaki tervek megismerése végett. A főváros és a MEOSZ ugyanis csak olyan műszaki megoldást tud elfogadni, ami megvalósítható, önálló, biztonságos és méltóságteljes használatot eredményez.
A MEOSZ székházában tartandó keddi megbeszélésen a résztvevők állomásról állomásra megvizsgálják, hogy milyen műszaki megoldásokkal lehet akadálymentesíteni a megállapodásban szereplő megállókat. Ennek alapján részletes szakmai tervek készülnek majd a pontos költségek megjelölésével. Az egyeztetésen áttekintik azokat a MEOSZ által már korábban, többször jelzett megoldásokat is, melyek a környező országokban beváltak a gyakorlatban.

Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége

Budapest, 2018. február 9.

Azóta történt

Hozzájuthat-e társadalombiztosítási támogatással a napi 24 órás ápolást igénylő, súlyosan mozgáskorlátozott, hangzó beszédre képtelen Zoltán Ágoston azokhoz a…
A Civil Érték Egyesület szervezésében 2024. április 20-án parasportnap lesz az Üllői Városi Sportcsarnokban. A rendezvényt a FOF2023-C-3371…
Magyarországon a lakásállomány töredéke akadálymentes, így a fogyatékossággal élő emberek számára alapjaiban hiányoznak az önálló, méltóságteljes életükhöz szükséges…

Előzmények

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége „Korlátok nélkül – mozgáskorlátozott emberek info-kommunikációs akadálymentesítése című, EFOP-1.1.5-17-2017-00004 jelű pályázatával 728 237 520…
Elérte a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) a kormány és a főváros képviselőivel folytatott szerdai egyeztetésen, hogy az…