A projekt

Hálózat a fogyatékossággal élő személyek törvény előtti egyenlő elismeréséhez Albániában, Csehországban és Magyarországon

A projekt kiemelt területe a közpolitika, a jogalkotás és az igazságszolgáltatás, közös érdekképviseleti stratégiák kidolgozása melyek regionális problémákra reagálnak.

A projekt célja a civil társadalmi szervezetek és a fogyatékossággal élő személyek részvételének elősegítése az érdekképviseleti tevékenységekben, valamint a fogyatékossággal élő személyek jogairól szóló ENSZ-egyezmény (UNCRPD) végrehajtásának biztosításához szükséges jogalkotási és politikai tevékenységekben. A projekt kifejezetten a diszkrimináció tilalmára (5. cikk), a törvény előtti egyenlő elismerésre (12. cikk) és az önálló életre (19. cikk) összpontosít, pontosabban azok inter-szekciójára.

A projekt összefogja a visegrádi országok hasonló gondolkodású civil szervezeteit, létrehozza és megerősíti az albán és a visegrádi országok közötti szervezeti hálózatokat, annak érdekében, hogy azok megosszák tapasztalataikat, jógyakorlataikat, kihívásaikat és eredményeiket a fent említett három témában, amelyekből minden résztvevő szervezet profitálhat.

A hálózat tovább növelné és megerősítené a civil szervezetek, és a fogyatékossággal élő személyeket képviselő szervezetek kompetenciáját nemzeti szinten, az által, hogy stratégiai módon támogatják és figyelemmel kísérjék az UNCRPD keretében végrehajtott intézkedéseket és azok eddigi hatásait különböző eszközök segítségével.

Tekintettel arra, hogy a diszkrimináció tilalma, a törvény előtti egyenlőség és az önálló életvitel maga után vonja, hogy a személyek a jogok széles köréhez hozzáférjenek , beleértve a munkajogokat, az oktatási jogokat, a szavazati jogokat és így tovább, a projekt által keresett problémák, kérdések túlmutatnak a diszkrimináció tilalma, törvény előtti egyenlőség és önálló életvitel területén.

A projekt végrehajtásának fő módszerei a következők:

Doktrinális kutatás (a résztvevő szervezetek országaiban hatályos jogszabályok elemzése és a nemzetközi emberi jogi normáknak, köztük az uniós jognak és politikának való megfelelés vizsgálata),

  1. b) célzott érdekvédelmi megközelítések (az együttműködés biztosítása az érdekelt felek széles köre számára),
  2. c) jógyakorlatok összegyűjtése (az egyes országok egyedi igényeinek megfelelő végrehajtási gyakorlatok befolyásolása érdekében)

A partnerség javítja az érintettek képességeit, melyek további forrásokként szolgálhassanak más jövőbeli kezdeményezésekhez. A projekt nemcsak helyi szinten, hanem világszerte azonosít bevált gyakorlatokat.

Ezt a projektet a cseh, a magyar, a lengyel és a szlovák kormány társfinanszírozza a Visegrádi támogatások révén, a Nemzetközi Visegrádi Alapból. Az alap küldetése a fenntartható regionális együttműködés ötleteinek előmozdítása Közép-Európában.

Projekt koordinátor: Albanian Disability Rights Foundation

Web oldal: www.adrf.al

Projekt Partnerek:

  1. Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, Magyarország

Web oldal: www.meosz.hu

  1. Quip, Csehország

Weboldal: www.kvalitavpraxi.cz

  1. Association Institute for Independent Living. Lengyelország

Weboldal: http://niezaleznezycie.pl