A hazai akadálymentesítés buktatói – új MEOSZ tanulmány a hazai rendszer kereteiről és hibáiról

Örömmel adjuk közre két kiváló szakember, dr. Szaszák Gabriella tájépítészmérnök és Szabó Henriett okleveles építészmérnök tanulmányát, amely a hazai akadálymentesítési gyakorlatokról szól. Mindkét szerző sok éve gyakorló rehabilitációs környezettervező szakmérnök, és a tanulmányban nemcsak szaktudásukra, de az általuk tapasztalt mindennapi, sokszor nem várt problémákra is építettek.

A MEOSZ azért döntött a tanulmány megrendelése mellett, mert mindennapi tapasztalatunk, hogy a tervezők és beruházók, de még a beruházást megrendelő állami vagy önkormányzati hivatalok sem mindig tartják be a jogszabályokat, vagy nem is ismerik az akadálymentesítés szakmai kereteit. A tanulmány kritikusan elemzi az építészek és beruházók munkája során elterjedt gyakorlatokat.

A szöveg külön értéke több olyan esettanulmány, amely betekintést enged olyan hazai beruházásba, ahol az akadálymentesítési elvek sérültek.

A tanulmány itt érhető el!

A kiadványt a Visegrádi Alap támogatta.

visegrad_fund_logo_supported-by_blue_800px

Azóta történt

Az Építési és Közlekedési Minisztérium a napokban tartott újabb kormányzati szintű egyeztetésen felkérte a MEOSZ-t, hogy vegyen részt…
Idén tavasszal új építészeti törvény koncepció látott napvilágot, melynek célja egy egységes, átlátható új szabályozás kialakítása volt. A…
Egy tinédzser küzdelme, hogy balesete után kerekesszékesként is részt vehessen a tanórákon. Az életvidám 16 éves fiút 2022…

Előzmények

Sokan tapasztaltjuk, hogy az épített környezet gyakran egyáltalán nem akadálymentes. Azt azonban nehezebb eldönteni, hogy egy konkrét megoldás…
Sok tízezer mozgáskorlátozott ember tapasztalja, hogy mennyire nem akadálymentes épített környezetünk. Gyakran sem régi, sem felújított, de még…
A MEOSZ 2021. november 3-án, szerdán 10 órától online rendezvényt szervez. A rendezvényen németországi példák alapján bemutatjuk, hogy…