Nemzetközi összehasonlító kutatás eredményei –Tájékozódás, információszerzés Magyarországon és Romániában

A megkérdezett szakértők többsége Magyarországon az internetről tájékozódik (70%) a fogyatékossággal, mozgáskorlátozottsággal kapcsolatos kérdésekről. Ugyanakkor a megkérdezett szakértők fele az érdekvédelmi szervezetektől, a jogszabályokból, a mozgáskorlátozott személyektől és szakmai konferenciákból is tájékozódik. Magyarországon legkevésbé a rokonoktól, barátoktól, ismerősöktől (9%) és a szakirodalomból (16%) szereznek információkat a megkérdezett szakemberek a fogyatékossággal, mozgáskorlátozottsággal kapcsolatos változásokról.

A megkérdezett szakértők többsége Romániában is az internetről tájékozódik (63%) a fogyatékossággal, mozgáskorlátozottsággal kapcsolatos kérdésekről.  Ugyanakkor jelentős azoknak a szakértőknek az aránya is (55%), akik a mozgáskorlátozott személyektől szerzik az információikat, illetve akik a rokonaiktól, ismerőseiktől, barátaiktól (40,5%) tájékozódnak. Romániában legkevésbé a szakirodalomból (21%), a jogszabályokból (21%) és a szakmai konferenciákból (23,5%) tájékozódnak a szakemberek.

Úgy tűnik, Romániában nagyobb szerepe van az informális úton, közvetlenül más személyektől szerzett információknak, mint Magyarországon, és kisebb a súlya a szakmai fórumoknak.